DoreK

Stwórca

70 tematów
239 postów

Discord: DoreK#1444
IGN: DoreK
przez DoreK » 5 miesięcy temu

Mam nadzieję że ten wątek chociaż częściowo powstrzyma falę pytań "kiedy dcraft?".
Wytłumaczę tu dlaczego prace nad serwerem trwają tak długo stoją w miejscu i co w związku z tym planuję.

Od początku
Zacznijmy, dlaczego doszło zamknięcia serwera. Podkreślam - zamknięcia, a nie upadku. Powodów jest wiele - jednym z najważniejszych jest po prostu moja niechęć do dalszego prowadzenia serwera. Po ponad dwóch latach doszedłem do wniosku, że przestało mnie to tak kręcić i że mam tego po prostu dosyć, co zresztą widać było po mojej (nie)aktywności. Fakt, kwestie dotyczące kosztów też dochodziły, jednak biorąc pod uwagę to, ile średnio osób grało na DCrafcie (w grudniu), mogłem śmiało przejść na słabszego VPS'a, co zniwelowało by koszty.

No ale jednak Ci się zachciało serwera!
Fakt - praktycznie codziennie dostaję od Was wiadomości, nawet na messengerze 😂 To częściowo wpłynęło na moją zmianę decyzji, jednak trwało to trochę... miesięcy. Kolejny powód dla którego zdecydowałem się robić serwer to propozycja Verlikylosa - dotychczasowego programisty wtyczek DC-Core i DC-Cuboid, który zoaferował mi, że będzie robić wtyczki za darmo. Pomyślałem, że w sumie okej, znamy się trochę, więc w zamian otrzymał rangę Administratora. Zdecydowaliśmy że lecimy z tym tematem (a przynajmniej ja).

No i fajnie, to czemu niczego nie ma?
Prace nad kolejną edycją trwają od jakiegoś kwietnia. Od tej pory dostałem kilka plików nowego core'a, który tak na prawdę otrzymuje funkcje poprzedniej wersji wraz z nowymi, zastępującymi Essentialsa. Od kwietnia (a mamy Lipiec) nie dostałem nic, co mogłoby chociaż zastąpić poprzednią wersję core'a - raz coś nie działa, raz nie działa tak jak należy, a większości rzeczy po prostu... nie ma. Co gorsza - core to nie jedyny plugin, który trzeba zrobić, bo dochodzą też regiony i mniejsze sprawy. Nie obwiniam tutaj Verlikylosa, bo w zasadzie nie powinienem niczego od niego oczekiwać (przypominam, że w tym roku nie otrzymał ani grosza za to). Jednak coś jest chyba nie tak, skoro w czerwcu dostaję informację, że do końca czerwca musi być wszystko zrobione, bo w lipcu wyjeżdża, a kilka dni temu zobaczyłem "może jak pojadę to coś się porobi". Kurczę, to chyba nie tak powinno wyglądać? W ten sposób mógłbym czekać kolejne miesiące a może i lata xD.

Zmieniamy zasady gry
Po kolejnych dniach ciszy doszedłem do wniosku, że to nie ma sensu. Jest sezon, lepiej startować w wakacje. Od razu proszę o jedną rzecz: nie obwiniajcie Verlikylosa za to - ma mało czasu, poza tym nie oczekiwał żadnego wynagrodzenia 😉
Podjąłem decyzję, że przenoszę wszystkie pluginy do kogoś innego. Mam nadzieję, że ta decyzja pozytywnie wpłynie na dalszy rozwój serwera, a Verlikylos skupi się na swoim projekcie (vMCShop) 😀

Zbiórka
Jeżeli chcesz wspomóc serwer przez PayPala, możesz to zrobić za pomocą zbiórki - https://paypal.me/pools/c/8gbGtMnF56. Każda kwota pomoże - VPS'y darmowe nie są, to samo z reklamą serwera 😛