DoreK administrator.png


Znajomi

DoreK

DoreK

Stwórca

  • Zarejestrowany: około rok temu
  • Ostatnio online: 11 dni temu
  • Wyświetlenia profilu: 1533

Discord

DoreK#1444


Lokalizacja

Kielce


Forum


Ostatnie posty

Ekipa 13 dni temu

@AhleX13 nie jest już ChatModem ze względu na brak aktywności.


Ekipa 17 dni temu

@Domacz rezygnuje z rangi Moderatora.

@Etoo_ od jakiegoś czasu nie jest już programistką.


Tymczasowy serwer około miesiąc temu

Kamil dostał darmowy serwer na 3 miesiące na Craftserve, więc przez ten czas otwarty będzie tymczasowy DCraft, wszystko jest takie samo jak do tej pory poza tym, że są nowe mapy, nowa wersja i usunięte dodatkowe osiągnięcia. Adres mc-dcraft.pl, wersja 1.16.3 :)


Od 11 lipca 2020 godz. 00:00 do 12 lipca 2020 godz. 21:00 obowiązuje cisza wyborcza na terenie RP. Oznacza to, że, zakazane jest prowadzenie agitacji wyborczej, czyli:

  • nakłaniania innych osób na głosowanie w określony sposób,
  • organizowanie zgromadzeń,
  • wygłaszanie przemówień,
  • rozprowadzanie materiałów wyborczych,
  • organizowanie i publikowanie sondaży wyborczych.

Cisza wyborcza obowiązuje także w Internecie, co oznacza że na serwerach MC, Discord czy stronie MC-DCraft.pl należy przestrzegać powyższego zakazu. Za złamanie tego zakazu grozi 72-godzinna blokada konta oraz zawiadomienie do płokułatuły. No i oczywiście grzywna do 5 tys. złotych, a w przypadku organizacji/publikowania sondaży - od 500 tys. złotych do nawet 1 mln złotych.


O nie dorek co ty znowu kombinujesz ?!?!?!?!?!?? - pewnie tak sobie pomyśleliście patrząc na tytuł tego tematu. Ale spokojnie, DCraft jest i dalej będzie.

To o co chodzi? 
Aktualna edycja v12 jest martwa i nic nie zapowiada się na to by miało się to w najbliższym czasie zmienić. Warto wziąć pod uwagę to że trwa już prawie rok i jest to zdecydowanie najdłużej trwająca edycja DCrafta w historii.

Wiem że miała trwać dwa lata jednak był to zbyt ambitny pomysł który - jak się okazało - był skazany na porażkę. Uznałem, że trzymanie martwej edycji przez najbliższe kilka miesięcy to marnowanie pieniędzy które można przecież przeznaczyć na v13.

Więc...?
Aktualna edycja zostanie zamknięta w dniu wygaśnięcia VPS'a na którym się znajduje, czyli 20 sierpnia 2020 roku. Od tego dnia DCraft jako serwer nie będzie działał ale będzie to równoznaczne z przygotowaniami do v13. Nowa, trzynasta (oby nie pechowa!) edycja zostanie otwarta w grudniu lub styczniu - doświadczenie pokazuje że jest to najlepszy okres na otwieranie serwera, gdyż zarówno na v9 jak i v10 udało się utrzymywać bardzo zadowalającą liczbę graczy. DCraft v9 do końca wakacji w zasadzie cieszył się sporą popularnością. Gdyby nie awaria v10 to prawdopodobnie dziesiąta edycja cieszyłaby się jeszcze większą frekwencją i jeszcze dłuższym okresem działania, niestety awaria zmusiła nas do zrobienia nowej edycji "na szybko" która została otworzona w wakacje. W wakacje gracze byli, po wakacjach się rozmyli - tak samo z aktualną, dwunastą edycją.

Wnioski nasuwają się same
Otwieranie edycji w wakacje jest bez sensu ponieważ po wakacjach gracze ze względu na szkołę i tak dalej przestają grać. A potem słuch o serwerze zanika i już nie cieszy się odpowiednią popularnością by mógł utrzymać się sam. Dlatego właśnie serwer zostanie otwarty w grudniu/styczniu ponieważ od tego okresu do końca wakacji cały czas są jakieś okresy wolne (ferie, święta, długie weekendy itd.) co powinno się przełożyć na sporą ilość graczy. Ponadto ponownie wpuścimy non-premium na zasadzie weryfikacji przez stronę DCrafta tak by uniknąć multikont i innych diaxmenów 😅

Tylko... na nową edycję potrzebne są pieniądze
No właśnie. Dlatego utworzyłem zbiórkę na utworzenie v13. Są nieco większe koszta bo muszę opłacić programistów, bo za friko to mogę co najwyżej kopa w dupsko dostać choć i o to trudno będzie 😆

Jeżeli chcecie wspomóc serwer, gorąco zachęcam do dorzucenia się na zbiórkę: https://www.paypal.com/pools/c/8qwOCbsUOe
Każda złotówka się liczy! Do zobaczenia na v13 ;)Znajomi