Kamilkime Użytkownik


Nie ma tu jeszcze żadnych wpisów.


Kamilkime

Kamilkime


  • Zarejestrowany: około rok temu
  • Ostatnio online: 3 miesięcy temu
  • Wyświetlenia profilu: 1024

Forum


Ostatnie posty

Nazwał to nazwał, wolny rynek - problem o nic moim zdaniem. Gra na DCrafcie, to nazwał coś od nazwy serwera, jak dla mnie to logiczne i nie ma w tym nic złego 🤷


Serwer 6 miesięcy temu

Tak, jest to serwer premium


Przy okazji ostatnich zmian wydajnościowych - poprawiłem też działanie portali netherowych, powinny się tworzyć precyzyjniej (nie łączyć do innych ludzi mieszkających 200m dalej). Generalnie zmiana jest świetna, poza jednym problemem - jeśli ktoś już miał portal u siebie, to wracając z netheru - portal może nagle tworzyć się na nowo w innym miejscu, niedaleko wejściowego. Ale spokojnie - naprawa tego jest dość prosta i wystarczy tylko odrobina matematyki!

1. Sprawdź pozycję portalu w swoim domu
Włącz F3 i spisz sobie X i Z swojego portalu - w moim przypadku jest to 1351 i -1232

2. Podziel obie wartości przez 8
W moim przypadku daje to X = 168 i Z = -154 (jeśli coś wychodzi po przecinku to po prostu zaokrąglamy wartość w dół)

3. Popraw portal w netherze na nową pozycję
Jeśli twój portal stoi na innych X lub Z niż te, które właśnie policzyliśmy - trzeba go przestawić, aby przynajmniej jeden jego blok (z portalem, nie ramka) bym na wyliczonej przez nas pozycji

 

I to tyle! Jeśli portal po zmianach na serwerze przestał się łączyć prawidłowo - po tych trzech krótkich krokach powinien już działać jak dawniej. 100% precyzja nie jest tutaj wymagana - na przykład mój portal w netherze stoi minimalnie w innym miejscu, ale nadal łączy jak powinien.

Jeden blok różnicy w osiach X/Z prawdopodobnie nie powinien nic zmienić - silnik powinien łączyć portale, w głównym świecie, w odległości 16 kratek od wyliczonej, z portalu w netherze, pozycji. Jak z większością rzeczy - może być potrzebne parę prób, aby wszystko sobie dopasować idealnie, ale nie powinno to i tak zająć więcej niż parę minut. Myślę, że to dobra cena za lepsze działanie portali w przyszłości :)


O, to jest... Coś nowego...


Screeny z serwera 7 miesięcy temu

[*]

https://cdn.discordapp.com/attachments/459753862946095124/664557676318949396/unknown.pngZnajomi